Obaszar wyszukiwania

Tiskové zprávy 

A A A Velikost fontu
 • Společnost KRUK oznamuje rekordní čistý zisk a expanzi do západní Evropy

  Skupina KRUK, polský lídr na trhu správy pohledávek ve střední Evropě, zveřejnila své hospodářské výsledky za rok 2017: • Přijaté platby z nakoupených portfolií pohledávek dosáhly 324 milionů EUR, což představuje 38% meziroční nárůst. Více než polovina této částky byla inkasována na zahraničních trzích, přičemž v celkovém objemu inkasovaných plateb roste podíl západoevropských zemí, zejména Itálie.

 • Účty za bydlení a energie nejvíce zatěžují zaměstnance ve zdravotnictví a ve službách

  Jarní vyúčtování za spotřebované energie v loňském roce výrazně zasáhne do rozpočtu především zaměstnancům ve zdravotnictví a ve službách. Hned za náklady na bydlení krátí Čechům rozpočet především poplatky za televizi, telefon a internet a to zejména ve zdravotnickém sektoru.

 • V posledních třech letech nejvíce rostly platy bankéřům, nejméně prodavačkám

  Průměrná mzda v Česku meziročně vzrostla zhruba o 7 % a dle ČSÚ tato tendence bude pokračovat i vzhledem ke klesající míře nezaměstnanosti, která stabilně zvyšuje tlak na růst mezd. Z průzkumu společnosti KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků je patrné, že na tomto trendu profitují především zaměstnanci z finančního sektoru (41 %) a uniformované sbory (38 %), kterým se za poslední tři roky nejvíce navýšil příjem.

 • V Evropě i v Česku se mají nejlépe ajťáci

  Mnozí Evropané (65 %) se vyjadřují ke své finanční situaci kriticky. Čtvrtině (25 %) obyvatel zkoumaných evropských zemí* na konci měsíce nezbývají žádné prostředky a jejich měsíční příjem často jen stěží dostačuje na pokrytí životních nákladů. Dalších 40 % Evropanů s penězi vyjde, ale neplánované výdaje jsou pro ně velký problém. Pouze 29 % respondentů zbývají po uhrazení každodenních výdajů peníze, které mohou spořit.

 • Vánoční půjčky nejčastěji využívají učitelé a řidiči, našetřeno mají kadeřníci a ajťáci

  Vánoce jsou spojeny se značnými finančními výdaji, na které nejsou rodinné rozpočty vždy připraveny. Hned 15 % Čechů si proto bere na dárky a náklady spojené s vánočními přípravami úvěr. V Ústeckém kraji jde o více než čtvrtinu obyvatel.

 • Učitelé si rádi půjčují, největší úspory mají zdravotníci a zaměstnanci finančního sektoru. Více, než si mohou dovolit, utrácejí nejčastěji prodavači a stavaři

  Peníze nejsou vždy na prvním místě. Důležitější, než částka na výplatní pásce je uspokojení z každodenní práce. To, že práce člověka baví a je vnímána jako společensky prospěšná. Nejčastěji se v tomto smyslu vyjadřují zaměstnanci zdravotnických, učitelských a „uniformovaných“ profesí.

 • Šestý Den bez dluhů opět přinese pomoc lidem, kteří mají problémy se splácením svých závazků

  Lidem v dluzích bezplatně poradí odborníci na finance na kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR po celé republice

 • V Hradci Králové vznikla unikátní tréninková místnost. KRUK v ní bude školit své terénní poradce

  Společnost KRUK, zabývající se správou pohledávek, vybudovala v Hradci Králové tréninkové centrum Ligon, ve kterém plánuje postupně proškolit všechny své terénní poradce. Ti pomáhají lidem řešit splácení dluhů. Tréninkový plán v novém školícím centru Ligon, které patří k nejmodernějším svého druhu v České republice, odstartuje v září 2017. Už od srpna ale běží zkušební provoz.

 • Průměrný dluh obyvatel Královéhradeckého kraje je nejnižší v České republice

  V porovnání se zbytkem republiky jsou obyvatelé Královéhradeckého kraje nejméně zadluženi. Z pravidelné analýzy společnosti KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, vyplývá, že zatímco průměrné zadlužení všech obyvatel České republiky dosahuje bezmála 26 000 korun, obyvatelé Královéhradeckého kraje mají v průměru závazky ve výši 23 000 korun.

 • Společnost KRUK oznamuje hospodářské výsledky za první polovinu roku 2017 s rekordním čistým ziskem ve výši 50,7 mil. EUR

  Skupina KRUK, lídr na trhu správy pohledávek ve střední Evropě, zveřejnila své hospodářské výsledky za první polovinu roku 2017.