Obaszar wyszukiwania

Nejsem klientem KRUKu 

A A A Velikost fontu

Nedostali jste dopis z KRUKu?

Pravděpodobně nejste klientem společnosti KRUK a my Vám tak nemůžeme nabídnout splátkový kalendář. Dluhovou situaci je však vždy potřeba řešit, čím dříve začnete, tím dříve se dluhů zbavíte. Doporučujeme postupovat podle následujících kroků.

10 kroků, jak se dostat z dluhů

1. Buďte aktivní – dluhy se samy od sebe nevyřeší, nereagováním a odkládáním se dluhy ještě znásobí.

2. Začněte dluhy splácet, ne navyšovat – vyrovnávání dluhů dalším dluhem nic neřeší. Pouze se situace odsune a za pár měsíců se objeví znovu a možná horší

3. Udělejte si seznam dluhů – spojte se se všemi věřiteli a zjistěte si aktuální stav, komu dlužíte, kolik a jaké jsou podmínky splácení. Nezapomeňte na přátele a známé, u kterých jste si půjčili.

4. Udělte dluhům priority podle důležitosti – přednost dejte dluhům, které mají vysoké pokuty za opožděné splátky, a dluhům, které souvisí se základními životními potřebami (nájem, energie, hypotéka).

5. Domluvte si splátkové kalendáře u věřitelů – ukažte svůj pozitivní přístup k řešení dluhů a zkuste se domluvit na podmínkách splácení. Splátky si domluvte v takové výší,  aby pro Vás bylo reálné je každý měsíc platit. Pravidelným splácením se můžete vyhnout soudnímu řízení.

6. Udržujte pravidelný kontakt s věřiteli - pokud nebudete mít na splátku, promluvte si o tom se svým věřitelem. Tím, že se s ním spojíte dříve, než dojde k opoždění platby, získáte dostatek času na řešení situace. V dnešní době většina věřitelů nabízí možnost  odložení nebo snížení splátek.

7. Důležitou podporu a pomoc najdete u svých nejbližších. Cesta z dluhů je náročná a dlouhá, proto je velmi důležitá psychická podpora Vašich nejbližších. Nebojte se svěřit se svou situací, společně najdete více řešení.

8. Připravte si domácí rozpočet – pečlivě sledujte své příjmy a výdaje a plánujte si je dopředu. Omezte výdaje na minimum snížením různých poplatků (za telefon, internet, kabelovou televizi), omezením nepotřebných věcí (cigarety, alkohol). Spotřební zboží kupujte po pečlivém zvážení a pouze když je opravdu potřebné.

9. Hledejte možnosti pro zvýšení příjmů – pokuste se ke své běžné práci najít po dobu řešení dluhů ještě dodatečnou brigádu nebo výpomoc pro známé a kamarády. Vyřešíte své dluhy rychleji.

10. Pokud se Vaše situace nelepší, využijte například Poradnu při finanční tísni, kde Vám pomohou řešit opravdu složité případy.

Ověřit si zda jste či nejste klientem KRUK můžete na telefonní lince (+420) 490 520 583Hovor je zpoplatněn dle tarifu Vašeho operátora.

Hledáte odpovědi? Podívejte se na nejčastěji kladené odpovědi ZDE a nebo nám zavolejte na (+420) 490 520 583.